Odštartovala Študentská kvapka krvi

V pondelok 23. októbra za začal 29. ročník Študentskej kvapky krvi, kampane na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi, ktorý potrvá do 17. novembra. Jej cieľom je osloviť predovšetkým prvodarcov z radov mladých ľudí.

Tento rok vstupujeme do kampane po boku nášho partnera – projektu Moja krvná skupina. V spolupráci s ním chceme osviežiť našu komunikáciu smerom k mladému publiku a osloviť ho predovšetkým v digitálnom priestore. V tomto duchu sa nesie aj tohtoročný vizuál a slogan kampane – Sharni svoju krv a život Ti dá like. V rámci kampane chceme povzbudiť mladých ľudí, aby sa bezpríspevkové darcovstvo stalo prirodzenou súčasťou ich životného štýlu. Práve mladí ľudia sa tešia relatívne dobrému zdraviu a sú preto veľmi vhodnými adeptmi na pravidelné darovanie krvi.

„V kampani sa tento rok budeme snažiť odpovedať aj na nepríjemné otázky, pre ktoré mladí ľudia môžu váhať, či krv darovať alebo nie. Ide napríklad o podmienky darcovstva po príležitostnom užití rôznych návykových látok alebo po tetovaní. Chceme budovať aktívnu základňu darcov v tejto vekovej kategórii, pretože nám chýbajú a práve v nich vidíme budúcnosť bezpríspevkového darcovstva krvi,“ zdôrazňuje Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža. Do kampane sa zapojil aj mladý influencer Oliver Oswald. „O darovaní krvi som nikdy nepremýšľal, až kým ma vlani neoslovili z Mojej krvnej skupiny, aby som sa stal ich ambasádorom. Pochopil som, že krv sa nedá ničím nahradiť a jediný spôsob, ako ju získať, je od darcov. Ja sám som už na vlastnej koži zistil, že darovanie krvi je v pohode. Je to hodina nášho času, ktorá niekomu zachráni život. A ten pocit stojí za to.