Pozrite, ako sa s pribúdajúcimi rokmi znižuje denný priemer krokov

Akreditovaná dietologička Jenny Craig skúmala, ako sú na tom s počtom prejdených krokov za deň ženy a muži, ako vplýva na dennú aktivitu typ profesie a aj samotný vek. Viete koľko krokov denne nachodíte?

Vek hrá v tom, koľko denne nachodíme zásadnú úlohu. Kým mladí dospelí vo veku od 18 rokov nachodia v priemere štyri až osemnásť tisíc krokov denne, u zdravých seniorov sa tento počet znižuje, a to až o polovicu. Prieskum hovorí, že prejdú približne od dvoch do deväť tisíc krokov za deň. Významný rozdiel existuje však aj v priemernom počte krokov, ktoré prejdú ženy a muži. Zdroje uvádzajú, že muži celkovo nachodia priemerne okolo 5 340 krokov denne, kým ženy takmer o 500 krokov menej, pričom priemer u žien je 4 912 krokov.

Profesie s najväčším počtom krokov

Podľa prieskumu v počte krokov vedú čašníci a kuriéri. Denne nachodia zhruba 22 778 až 23 tisíc krokov. Ale ani poštári so svojim denným priemerom 15 248 krokov sa nemajú za čo hanbiť, o stovky krokov predbehli predavačov (14 660 krokov), učiteľov (12 564 krokov) a aj pracovníkov SBS s priemerom 12 650 krokov za deň. Prekvapením sú napríklad pracovníci kaderníctiev, ktorí podľa prieskumu nachodia za deň odporúčaných desať tisíc krokov.

Bezdymová alternatíva pre aktívnych

Profesie, ktoré vyžadujú neustály pohyb a aktivitu, predstavujú jedinečnú výzvu pre dospelých fajčiarov. Cigarety nielen zhoršujú dýchanie, ale aj obťažujú nepríjemným cigaretovým dymom. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívy a inak by pokračovali vo fajčení, je k dispozícii vylepšené zariadenie na nahrievaný tabak lil SOLID Ez. Ide o kompaktné zariadenie v štýle „všetko v jednom“, ľahko sa ovláda, prináša tri po sebe idúce použitia a vydrží dlho nabité. Lil SOLID Ez tabak nespaľuje, ale nahrieva a tým nevzniká žiadny dym. Zariadenie zároveň produkuje výrazne menej škodlivých látok v porovnaní s cigaretami, vďaka tomu predstavuje lepšiu alternatívu oproti klasickým cigaretám.

Lil SOLID Ez nie je bez rizika, obsahuje totiž nikotín, ktorý je návykový. Je určený výhradne pre dospelých fajčiarov. V ponuke je päť farebných prevedení.

Zdroj foto: PMI