Holdujete zlozvykom aj na dovolenke? Skúste si dať od nich pauzu

Čas dovoleniek je tu a s nimi prichádzajú chvíle, keď má človek zabudnúť na pracovné povinnosti, stres a rovnako aj zlozvyky. Doprajte si more, exotiku alebo dvolenku na Slovensku s nádychom nových možností. Pobaľte si plavky, opaľovacie krémy a hurá za bezdymovým dobrodružstvom…

Poznáte to všetci, leto praje dovolenkám a výletom. Túto sezónu bude opäť v kurze more, možno aj nejaká exotika, výlety loďou, ale určite sa medzi nami nájdu aj milovníci hôr. Iní sa vyberú objavovať neprebádané miesta, ktoré mali zatiaľ možnosť navštíviť len prstom na mape. A veľa z nás zostáva cestovať po Slovensku.Pri tom všetkom si treba uvedomiť, že oveľa dôležitejší ako samotná destinácia je skutočný oddych – jeho kvalita, nastavenie mysle a to, že doprajete svojmu telu a hlave menší reset. Na chvíľu zabudnite, že existuje mobil, počítač a že máte neprečítané e-maily. Všetko vás to počká aj po dovolenke.

Tak, ako necháte starosti za dverami, skúste sa pozrieť na vaše zlozvyky. Zbavíte sa toto leto aspoň jedného z nich? Napríklad ak fajčíte, skúste si dopriať detox od cigariet a zvážte, či by ste predsa len tie cigarety toto leto nevymenili len za čistý morský alebo horský vzduch. No a ak sa vám s týmto zlozvykom nedarí skoncovať, respektíve nechcete prestať fajčiť, tak potom môže byť riešením bezdymová alternatíva v podobe IQOS ILUMA.

Cigarety si do batožiny už nemusíte baliť, skúste radšej bezdymovú zmenu

Áno, ten cigaretový dym nie je vôbec váš priateľ a pravdepodobne obťažuje aj vaše okolie. A je nielen škodlivý, ale navyše znepríjemňuje atmosféru v interiéri, pri stretnutiach, ale aj počas bežných aktivít vonku a teda aj počas dovolenky. Cigaretový zápach sa potom dokáže svojho spoločníka „držať“ skutočne dlho. Cítiť ho vo vlasoch, na pokožke, končekoch prstov a tiež z dychu. Doprajte si radšej príjemný letný parfum, telové mlieko s exotickou arómou, ovocné limonády a osviežujúce ľadové drinky a neničte si tieto vône a chute škodlivým dymom. A práve vďaka bezdymovým alternatívam už nehrozia dospelým užívateľom dymom nasiaknuté odevy, vlasy, pleť a ani dych. Elegantná a štýlová IQOS ILUMA v mnohých farebných prevedeniach a modernom dizajne môže podať dospelým fajčiarom pomocnú ruku. A oni už dnes naozaj nemusia fajčiť, aby si vychutnali tabak a navyše bez dymovej príchute. 

Tipy, ako si zbaliť IQOS na cesty

  • Ak cestujete na dlhšiu cestu, pamätajte na to, že zariadenie by ste si mali uložiť na miesto, kde mu nehrozí počas horúčav prehriatie. Na pláži si ho tiež uchovajte v tieni.
  • Nezabudnite si zbaliť adaptér a prenosnú nabíjačku.
  • Ak cestujete do Ázie, overte si, či daná krajina nemá zákaz na používanie IQOS – napríklad to platí pre Maurícius, Indiu, Singapur, Thajsko, Taiwan a Vietnam.
  • Chystáte sa na cestu lietadlom? Potom si zariadenia zbaľte do príručnej batožiny ako aj vaše ostatné elektronické zariadenia s batériou. A nakoniec nezabudnite na to, že na palube lietadla sa nesmú používať zariadenia IQOS.

A vedeli ste, že cigarety sťažujú dýchanie? Po úplnom prechode na IQOS môžu dospelí užívatelia lepšie dýchať, ako keby pokračovali vo fajčení, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi.

Poznáte pravdu o nikotíne?

Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení tabaku.

Naproti tomu bezdymové zariadenia IQOS tabak nespaľujú, ale nahrievajú, vďaka čomu chutí inak ako cigarety a teda poskytuje chuť naozajstného tabaku. Navyše produkuje o 95 % menej škodlivín v porovnaní s cigaretami, čo však nepredstavuje zníženie rizika o 95 %. A dobrou správou pre dospelých fajčiarov je aj fakt, že aerosól sa nedrží na pokožke, vo vlasoch a necítiť ho ani z dychu či končekov prstov.​

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

Zdroj foto: PMI