Jarné mesiace sú svieže, príroda sa prebúdza, ľudia trávia čoraz viac času vonku a všade naokolo vidieť a cítiť závan sviežosti. Obklopte sa farbami, zabudnite na cigaretový dym a dajte priestor rozmanitosti.

Teraz je ten správny čas, aby fajčiari, ktorí nedokážu prestať fajčiť, siahli po lepšej alternatíve. Stres ako spúšťač fajčenia – to je stará známa vec. Práve pri neľahkých životných situáciách, problémoch v rodine či v zamestnaní, sa cítime často pod tlakom. To však nie je všetko, samotná pandémia, jej dôsledky a v neposlednom rade aj celková situácia v spoločnosti, nášmu zdraviu neprospieva – stres nám dáva zabrať. Bývalí fajčiari to majú ešte náročnejšie, preto častejšie siahnu po cigarete vtedy, ak sa cítia byť pod veľkým tlakom. Neistota a stres tak môžu negatívne ovplyvniť práve bývalých fajčiarov. Tieto problémy sú totiž častými faktormi recidívy – návratu k fajčeniu po abstinencii.

Ako si pomôcť pri motivácii? Je to síce staré klišé, ale pri zlozvykoch účinne – siahnite po fyzickej aktivite, nastavte si ciele, ktoré by ste chceli dosiahnuť a pozrite sa, čo viete urobiť so svojimi zlozvykmi. A na mnohé existujú aj riešenia – alternatívy. V prípade fajčiarov to môžu byť práve bezdymové zariadenia, ktoré prinášajú revolúciu vo vychutnávaní si tabaku bez vedľajších produktov horenia. Konkrétne hovoríme o bezdymovej alternatíve IQOS, ktorá aktuálne prichádza na slovenský trh vo svojej jedinečnej limitovanej edícii – a presne ako jar, tak aj táto „limitka“ je pestrofarebná a rozmanitá. IQOS 3 DUO WE prináša svieže farby, z ktorých nebudete vedieť spustiť zrak.

Je návykový, ale…

Poďme sa však ešte pozrieť na zopár faktov o nikotíne. Vedeli ste, že príčinou ochorení nie je nikotín? Odborníci, vrátane vedúceho úradu pre zdravotníctvo USA (U.S. Surgeon General) a Kráľovského kolégia lekárov vo Veľkej Británii (UK Royal College of Physicians) súhlasia s tým, že nikotín, hoci je návykovou látkou, nie je primárnou príčinou vzniku ochorení súvisiacich s fajčením. Ochorenia súvisiace s fajčením sú vyvolané predovšetkým inhaláciou škodlivých látok, ktoré sa z veľkej časti vytvárajú pri spaľovaní tabaku, a tak nikotín nie je ich primárnou príčinou.

Bezdymové zariadenia sú kľúčom k hľadaniu alternatív ku klasickým cigaretám. Pozrime sa na to, čo presne hovoria čísla. Viac ako 15 miliónov dospelých fajčiarov po celom svete prešlo na systém nahrievaného tabaku a prestalo fajčiť úplne.Najlepšie riešenie je v prvom rade prestať s fajčením úplne. Ak však už dospelý fajčiar nedokáže so svojím zlozvykom skoncovať úplne, lepšie riešenie je hľadanie bezdymových alternatív.

Tyrkysový a štýlový

Bezdymová alternatíva v podobe spomínanej limitovanej edície v príjemnom prevedení tyrkysovej farby prináša sviežosť a rozmanitosť – a obe k jari patria. Nápaditý bočný kryt zas dodáva zariadeniu šmrnc a celkový dizajn eleganciu. IQOS 3 DUO WE prichádza na Slovensko v apríli – v predajijeod 6. apríla 2022.

IQOS 3 DUO WE je inšpirovaný pestrou škálou farieb a jeho budúci majiteľ alebo majiteľka odzrkadľuje určitú dávku individuality a autenticity. Limitovaná edícia je pre všetkých dospelých užívateľov bezdymových zariadení alebo dospelých fajčiarov, ktorí chcú byť jedineční a túžia byť IN. Nová edícia prichádza s limitovanou kolekciou vrchných krytov rovnako vo sviežich farbách.

Aj IQOS 3 DUO WE tabak nespaľuje, ale nahrieva a nie je zdrojom pasívneho fajčenia. Aerosól, ktorý sa uvoľňuje pri jeho používaní, nezadymí miestnosť. Obsahuje významne menej škodlivín ako cigaretový dym, pričom je zložený prevažne z vodnej pary, nikotínu a glycerínu.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.