Spoločný boj za dobrú vec

Ak niekto ochorie na rakovinu, jeho život sa v okamihu zmení. Toto ochorenie si vyžaduje náročnú liečbu, ktorá sa nedotýka len fyzického života pacienta, ale aj všetkých jeho stránok. Psychickej, sociálnej a aj ekonomickej. Týmito slovami víta návštevníka úvod webstránky občianskeho združenia Tak trocha inak. Založila ho, a stojí na jeho čele, dnes už vyliečená onkologická pacientka Erika Mokrý.
Ako 28 -ročná prekonala rakovinu prsníka. Počas liečby začala o živote onkologického pacienta blogovať a na sociálnych sieťach uverejňovať tak trocha iný pohľad na toto ochorenie a život s cieľom ukázať ľuďom , že rakovinou život nekončí, že aj onkologicky chorý pacient môže chodiť do práce, smiať sa a v podstate, žiť tak ako pred tým.
Ani široká verejnosť nie je ľahostajná k onkologicky chorým. K tým, ktorí bojujú spoločne za zdravie všetkých, čo trpia rakovinou prsníka, patria aj hráči z klubu HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Rozhodli sa i tento rok odohrať benefičný zápas v špeciálnych dresoch. Vďaka ich následnej dražbe sa im podarilo získať finančný výťažok vo výške 3 616 €, ktorý poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2020.

Vyhlasovateľom verejnej zbierky AVON Pochod 2020 je občianske združenie Tak trocha inak. Jeho riaditeľka Erika Mokrý má osobnú skúsenosť so stratou vlasov vplyvom liečby rakoviny prsníka, takže vie, aké je pre ženu ťažké prísť o korunu krásy. Pripravila si pre pacientky štartovací balíček, ktorý im má pomôcť prekonať prvotné obavy zodpovedaním najčastejšie kladených otázok, a povzbudiť ich aj darčekom v podobe módnej šatky a rúžu. Aby nezabudli, že ženskosť pramení z ich vnútra a nesúvisí so stratou vlasov.
Už v poradí 12. ročník AVON Pochodu za zdravé prsia sa uskutoční v hlavnom meste 13. júna. Prináša so sebou však jednu kľúčovú zmenu. Po prvýkrát v histórii slovenského AVON Pochodu bude miesto štartu- Eurovea a miesto cieľa iné – areál jazera Kuchajda.