Vianočný koncert Úsmev ako dar bude v znamení príbehov so šťastným koncom. Deti z Centier pre deti a rodiny a rodiny v núdzi môžete podporiť aj vy. Ako? Tým, že si na Štedrý deň o 12 hod. na Jednotke pozriete Vianočný koncert alebo pošlete darcovskú esemesku.

Príbehov so šťastným koncom nie je nikdy dosť, obzvlášť v období Vianoc. V tomto znamení sa nesie 39. ročník Vianočného benefičného koncertu Úsmev ako dar, ktorý si diváci budú môcť pozrieť na televíznych obrazovkách tradične na Štedrý deň. Koncert nabitý emóciami chytí za srdce nejedného diváka a vyčaruje úsmev nielen na detských tvárach.

Vianoce sú obdobie, kedy na nás „happy-end“ vyskakuje z každej rozprávky a každého filmu, ale v bežnom živote nebýva taký častý. Svoje o tom vedia deti z Centier pre deti a rodiny z celého Slovenska, ktorým Úsmev ako dar na ceste za šťastným koncom a ešte šťastnejším začiatkom dlhodobo pomáha. Už 39. ročník Vianočného benefičného koncertu Úsmev ako dar vyzdvihuje neobyčajné a inšpiratívne príbehy detí a rodín, ktoré napriek nepriaznivej situácii dokázali nájsť v sebe silu a vydať sa na cestu k lepšiemu životu. Pomôcť týmto deťom a rodinám môže každý z nás zaslaním darcovskej esemesky v tvare DMS USMEV na číslo 877.

„Za tie roky fungovania Vianočného koncertu Úsmev ako dar sme boli svedkami nádherných príbehov ľudí, ktorých energia a odhodlanie nepoznajú hraníc. Tento rok bol pre všetkých opäť náročný, nie len po finančnej stránke, ale aj psychickej, kedy boli mnohé deti ukrátené o vytváranie sociálnych väzieb v školách a stretávanie sa s najbližšími, preto sme radi, že môžeme byť na Štedrý deň spolu aspoň takto cez televízne obrazovky,“ povedal Jozef Mikloško, predseda Úsmev ako dar.

  Pódium plné hviezd

Na benefičnom koncerte vystúpia mnohé známe tváre, ktoré deťom darujú jeden z najvzácnejších darov v dnešnej hektickej dobre – svoj čas. Mnohí zaangažovaní speváci, hudobníci, tanečníci a moderátori podporia Úsmev ako dar svojou účasťou už niekoľký krát. Aj keď tento rok pre zhoršenú pandemickú situáciu bolo hľadisko o čosi prázdnejšie v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi a detí z Centier pre deti a rodiny sa mohlo zúčastniť len zopár, atmosféra na natáčaní koncertu bola neopakovateľná.

Tento rok sa diváci môžu tešiť na hneď niekoľko umeleckých zážitkov. Domováci predstavia svoju novú hymnu, v ktorej vystúpi aj raper Ego. „S Vianočným koncertom Úsmev ako dar som vyrastal odmala,  vždy naň rád prídem zaspievať. Už je z toho pre mňa tradícia,“ povedal Ego o koncerte. Zároveň dodal, že zaangažovanie do projektu vníma ako tú správnu vec.

Hudobné vystúpenia si okrem neho pripravili aj Robo Opatovský, Peter Cmorik, Majself, Polemic, S hudbou vesmírnou, Ondrej Kandráč, Mária Podhradská s acapella skupinou For You, či Tomáš Buranovský. Na pódiu sa objavia aj bývalí domováci s tanečnou skupinou Urban Ethnic Crew  a tanečník Lacko Cmorej. Hlavnými moderátormi Vianočného koncertu sú Katka Brychtová a Juraj Bača, spolu s nimi budú moderovať aj Barbora Krajčírová, Simona Simanová a Karin Majtánová.

K Vianociam vám želám veľa zdravia, šťastia, lásky a hlavne veľa sily, aby ste zvládali všetky situácie, ktoré prídu. No a samozrejme aby ste mali úsmev na tvári celý rok a pod stromčekom si našli niečo, čo vás poteší,“ odkázala deťom moderátorka koncertu Barbora Krajčírová.

Pomôcť môžete aj vy

Deti z Centier pre deti a rodiny a rodiny v núdzi môžete podporiť aj vy už tým, že si na Štedrý deň o 12 hod. na Jednotke pozriete Vianočný koncert alebo zaslaním darcovskej esemesky v tvare DMS USMEV na číslo 877. Cena jednej SMS v sieti všetkých operátorov je 2 eurá. Viac informácii nájdete na www.usmev.sk.

-ra-