MDŽ sa blíži

Už viete, čím potešíte výnimočné ženy? Prekvapte ich. Nežné pohlavie už čoskoro oslavuje Medzinárodný deň žien a okolie by nemalo na ne v tento dátum zabudnúť. Každá jedna dáma si 8. marca zaslúži viac pozornosti a prípadne i nejaký darček, milé slovo či kvety.

Medzinárodný deň žien už tradične vypovedá o postavení žien v spoločnosti. Bola to emancipovaná skupina krajčírok z New Yorku, ktorá sa nebála v roku 1908 vystúpiť z davu a bojovať za svoje práva v práci, lepšie pracovné podmienky a zrovnoprávnenie platov v porovnaní so svojimi mužskými kolegami.

Tento sviatok nie je len nejaký dátum v kalendári. Naopak, má nám pripomenúť, že ženy majú v spoločnosti svoje miesto a za to, čo dokážu, im zároveň patrí aj uznanie a patričné ocenenie. Pripomenúť sa môžete rôznymi spôsobmi, niektorá dáma ocení večeru, iná luxusný šperk, niektorej zas postačí drobný kvietok či bonboniéra. V prípade, ak ženu trápi cigaretový dym a zápach, môžete siahnuť po menej rizikovej technológií, ako sú cigarety. Staviť môžete na originalitu, prekvapte ich  trendovým prevedením IQOS-u.

Nadčasový darček tak poteší ženu, ktorá nedokáže alebo nechce prestať fajčiť, ale hľadá menej rizikové alternatívy. Navyše ju trápi, že po klasických cigaretách okolo seba šíri nepríjemný zápach a svoje okolie „otravuje“ dymom, ktorý sa drží na všetkom, čo mu príde „pod ruku“. Bezdymové zariadenie IQOS 3 DUO ponúka prevratné a efektívne riešenie, veď namiesto dymu uvoľňuje pri používaní do vzduchu aerosól, ktorý sa nedrží na oblečení, pokožke, vlasoch. Dámy už klasické cigarety po vyskúšaní svojej prvej „Iqosky“ do ruky nevezmú, ocenia totiž nový bezdymový trend. Veď ktorá dáma by nechcela byť štýlová a nechcela by sa odlíšiť od ostatných?

Tabak sa v zariadení nahrieva len na teplotu 320 °C, pričom tiež znižuje množstvo škodlivých látok až o 95 percent. Netreba zabúdať, že ochorenia súvisiace s fajčením sú vyvolané predovšetkým inhaláciou škodlivých látok, ktoré sa z veľkej časti vytvárajú pri spaľovaní tabaku. Štúdie potvrdili, že zníženie tvorby škodlivých látok v aerosóle namerané v laboratóriu viedlo u dospelých fajčiarov, ktorí prešli na výrobok IQOS, k významnému zníženiu expozície škodlivým látkam.

Príčinou ochorení súvisiacich s fajčením cigariet je práve proces horenia a následné vdychovanie dymu, ktorý obsahuje približne 6 000 látok, z nich 100 sa klasifikujú ako škodlivé a potenciálne škodlivé. Menej rizikové nikotínové produkty bez dymu preto môžu výrazne prispieť k poklesu prevalencie fajčenia, teda zároveň sa tým zníži riziko vzniku ochorení súvisiacich s fajčením u dospelých fajčiarov.

IQOS obsahuje nikotín, preto nie je úplne bez rizika. Je určený len pre dospelých fajčiarov.

-prpmi-